Melinda pedikűrös-manikűrös honlapja

Házhoz hívható, mobil manikűrös, pedikűrös: teljeskörű kéz- és lábápolás, paraffinos ápolás, hennafestés!

Csak természetes, allergiamentes alapanyagokból: - 100%-os tisztaságú hennaporból, eukaliptus-olajból, citromléből, cukorból, fekete teából - saját kezűleg kevert (natúr/barna) hennapasztát használok!

Mi is az a "henna"???

A henna, egy növény, melynek bizonyos részeit kiszárítják és megőrlik. Ez a hennapor.

A belőle - és más, természetes anyagokból -  készült paszta nem okoz allergiát, sőt, nem hogy nem terheli bőrünket, még gyógyhatása is ismeretes!

A benne található - természetes- festékanyag alkalmas a bőr színezésére, annak károsítása nélkül.

A vele készült minta a megfelelő módon kezelve 1-2-3 hétig a bőrön marad, fokozatosan eltűnve. S ismét készen állunk az új minta felvitelére Vigyor

Ha siettetni szeretnénk az eltűnését, akkor fokozott szappanos dörzsöléssel, esetleg gyümölcssavas hámlasztóval tehetjük meg. (bár erre igen ritkán van szükség Kacsintás )

Az, hogy a barna szín melyik árnyalata és erőssége alakul ki 1 napon belül, függ bőröd minőségétől - színétől, zsírosságától - és a minta helyétől (arcra, intim részre nem ajánlott!)

Vigyor

Néhány fontos tudnivaló mielőtt hennázunk :)

1. ne használj testápolót, krémet  a festendő bőrfelületen a testfestés előtt

2. várd meg, míg megszárad, lepereg a paszta magától, vízzel semmiképp ne mosd le - minimum 3 órát, de ha lehet 12 (!!!) órát hagyd fenn!

3. legalább 2-3 óráig ne érje víz - ha lehet, még tovább!

4. a paszta lepergése után narancssárga motívum tűnik elő, majd kb 24 órán belül éri el a végső színt, erősséget

5. innentől a bőröd kopásának ütemével egyezik meg a minta halványodása, amit késleltethetsz, ha csak kissé éri víz, - fürödhetsz, de ne sikáld ;-), és testápolóval se kenjed be

6. napozni és szoláriumozni is lehet vele, de a minta alatt nem barnul a bőr (a henna fényvédő hatású)
 


S íme, egy kis történelmi áttekintés a hennáról, MEHNDI-ről 

"Az 5000 éves múmiák kezén talált hennanyomok arra engednek következtetni, hogy a MEHNDI-t már az ókori egyiptomiak is ismerték. Egy régi arab mondás, amely szerint „ha nem igazat szólok ne nyújthassam többé hennázásra a kezem”, arra utal, hogy a mehndi igen jelentõs volt Közel-Keleten. Nemcsak díszítésre, hanem a gonosz hatalmak távoltartására is használták. Alsó-Egyiptom elkényeztetett úrhölgyei kozmetikai célokra használták. Órákat töltöttek azzal, hogy az Egyiptomban honos örökzöld Lawsonia inermisbõl készült hennával szépítkezzenek.

Mehndi a henna indiai neve. A mehndi testfestés lelki és terápiás élményt jelent egyszerre, ezért sohasem szokták sietõsen végezni. A mogulok a XII. században hozták magukkal Közép-Keletrõl, s hamarosan India egész területén elterjedt. A legtöbb mehndi minta valamilyen vallási hiedelemhez vagy szokáshoz kötõdik.

A henna egy hûsítõ hatású gyógynövény. Erre különbözõ sivatagi népek (pl. pandzsáb) jöttek rá elsõként. Felfedezték, hogy ha a megõrölt levelekbõl készült pépbe mártják kéz és lábfejüket, könnyebben elviselik a hõséget

Késõbb már különbözõ mintákat rajzoltak a péppel, amelyet vékony elefántcsont, ezüst vagy fapálcikával vittek fel a bõrre. Bõrbetegségekre is elõszeretettel alkalmazták a hennat, úgy mint fertõtlenítõt és összehúzó gyógynövényt. Gyakran használták karcolások ellátására, égési sérülések elmulasztására, sõt ekcémára is.
De nem csak horzsolások, zúzódások kezelésére, hanem reumás fájdalmakra, izületi gyulladásokra is enyhülést nyújtott. Hûtõhatása miatt ecettel keverve fejfájás csillapítására is alkalmas.

Híres sztárok, mint pl. Madonna, Naomi Campbell, Prince is az elsõk között volt a henna díszítés mai használatában, nagy sikert aratva. Napjainkban újra divat ez a díszítési mód. Azért használják elõszeretettel, mert nem tartós mint a tetoválás, hanem kikopik. Mostanában az állandó megújulás korszakát éljük és a testfestés tökéletesen alkalmas arra, hogy az ember stílust váltson és mindig hangulatához és öltözékéhez illõ kiegészítõt viseljen anélkül, hogy drasztikus következményekkel kellene számolnia. "
Forrás:
Sumita Batra: Mehndi - A testfestés mûvészete

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 6
Havi: 3
Össz.: 11 881

Látogatottság növelés
Oldal: Henna
Melinda pedikűrös-manikűrös honlapja - © 2008 - 2024 - melindapedikur.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »